מספר עובדות של ידעתם על ניקיון משרדים

ידוע לכם כי שירות של ניקיון משרדים אינו שירות של מותרות, אלא שירות שחובה עליכם לרכוש. גם לכם, גם לצוות העובדים שלכם וגם לכל האורחים המגיעים אליכם למשרד מגיע לשהות בסביבה נקייה ונעימה. לכאורה, מדובר רק על עבודת ניקיון, אך בפועל מדובר על עבודה ייחודיות מאד שאינה דומה לניקיון של בתים. בפעם הבאה שאתם נהנים מחלל עבודה נקי, זיכרו כי צוות של מנקים עבד בעמל רב. אם כן, במה שונה ניקיון של משרדים מניקיון של בית פרטי?

 

יש צורך לנקות בתדירות גבוהה יותר

ניקיון של בתים מבוסס במרבית המקרים על מפגש שבועי של המנקים עם הבתים הפרטיים. הסיבה? משפחה ממוצעת כוללת לרוב זוג הורים ושלושה ילדים, כך שאין צורך בעבודות ניקיון המתבצעות בתדירות גבוהה, ופעם אחת בשבוע אכן מספיקה. מנגד, ניקיון משרדים הוא ניקיון המתבצע בתדירות גבוהה הרבה יותר – פעם ביום. אל המשרדים מגיעים צוותי העובדים, אנשי עסקים המגיעים לפגישות וספקים שונים. המשמעות היא שככל שישנה יותר תנועה במבנה, כך יש צורך בעבודות ניקיון יסודיות יותר ומשמעותיות יותר.

 

מנקים בסביבה גדושה ציוד יקר

דבר נוסף המייחד את העבודות של ניקיון משרדים הוא העובדה כי הניקיון מתבצע בסביבה שבה יש המון ציוד יקר: חדרי רשת, מחשבים וציוד חשמלי אחר המשרת את עובדי המשרד. מעבר לכך שהציוד יקר מאד ולכן יש צורך בצוות מיומן ומנוסה של מנקים, הרי שנדרשת גם מיומנות לניקיון בסביבה גדושה בציוד. כידוע, ניקיון של חללים שאינם גדושים בציוד הינו ניקיון פשוט יותר בהשוואה לסביבה שבה ישנו ציוד רב.

 

הניקיון מתבצע בשעות לא שגרתיות

על מנת לבצע עבודות ניקיון איכותיות, לא אחת ההחלטה המתקבלת היא שהצוות האחראי על ניקיון משרדים יגיע בסוף שעות הפעילות, כלומר, בשעות הערב. ניקיון של משרדים בשעות בהן נוכחים העבודים הינו סבוך ומורכב, כך שעם יציאת העובד האחרון מהבניין, מגיע הצוות ומתחיל במלאכה. ניקיון המשרדים מתבצע בשעות הערב המאוחרות ולעתים גולש אל שעות הלילה הקטנות – הכל בכדי להבטיח כי צוות העובדים יגיע למחרת אל סביבת עבודה נעימה ונאותה.

 

פריסה ארצית
סוג הנכס

מסחר

משרדים

מרלו”ג/לוגיסטיקה/מחסן

מגורים

מגרשים

תעשייה ומלאכה