מעליות ביתיות הן הגדרה לכל סוגי פתרונות השינוע בתוך מבנים בעלי יותר ממפלס מגורים אחד והן חייבות להיות מותקנות בהתאם להוראות המקצועיות המפורטות בצו הפיקוח בכל הנוגע להתקנת מעליות ביתיות. מעלית זו מיועדת לצרכי נשיאת משקלים של 300 עד 450 ק"ג בממוצע והיא חייבת להיות מותקנת על ידי צוות התקנה מקצועי ומיומן המהווה ברוב המקרים חלק אינטגראלי מצוות העובדים המורחב של חברות העוסקות בתכנון, ייצור והתקנה של מעליות ביתיות.

כאמור לעיל, התקנת מעלית ביתית חייבת להיעשות בהתאם להוראות החוק, כאשר אחת מההנחיות המרכזיות בכל הנוגע להתקנה של המעלית הביתית, הינה קיומה של בדיקה מוסמכת מטעם נציג מכון התקנים הישראלי הנדרש לאשר את פעולת ההתקנה על מנת לאפשר שימוש בה. בנוסף, תקנות החוק מחייבות ביצירתו של פיר לצרכי הצבת המעלית, הקמת תשתיות נפרדות המיועדות לצרכי תפעול המעלית והקצאת שטח ייעודי אשר ישמש כמעין חדר מכונות של המעלית המותקנת בתוך חלל המגורים.

 

ייצור והתקנת מעליות ביתיות – היכן?

מעליות ביתיות מתוכננות, מיוצרות ומותקנות על ידי מספר חברות בודדות העוסקות ומתמחות בנושא, כאשר היקף ההתקנות המיושם על ידי אותן חברות, הולך וגדל מדי שנה, וזאת לנוכח הביקושים ההולכים וגוברים להתקנת מעליות ביתיות פרטיות מסיבות שונות כגון: נוחות בכל הנוגע למעבר בין מפלסי המבנה, צרכים פיזיולוגיים של דיירים בעלי מוגבלויות בכל הנודע לניידות וסיבות נוספות כגון: סטאטוס ומעמד.

לפני שאתם בוחרים בחברת מעליות כזו או חברת אחזקה, חשוב שתבדקו מספר פרמטרים מקצועיים הקשורים לפועלה. בראש ובראשונה חשוב לבדוק את נושא הניסיון המקצועי והיקף ההתקנות של מעליות ביתיות המיושם על ידי החברה לאורך ימות השנה. דבר שני, חשוב לבדוק את היקף השירותים המקצועיים המוצעים לכם על ידי החברה ולוודא שהם כוללים: תכנון מקדים של התשתיות הנדרשות להתקנת המעלית, ייצור ו/או התאמה של מעליות מובנות לצרכי הניוד הנדרשים לכם ולסביבת מגוריכם, עמידתה של החברה בכל דרישות התקן המחייבות, וכמובן, נושא השירות והתחזוקה השוטפת של המעלית לאחר התקנתה.

 

חשוב לנו לציין שגודל תאי המעליות הביתיות נקבע בהתאם לגודל השטח הייעודי אותה מקצה חברת ההתקנות לצרכי התקנת המעלית ולכן קיימת חשיבות רבה לכל הליך התכנון הראשוני במסגרתו נציגי החברה חייבים לבקר באופן פיזי בסביבת המגורים על מנת לתכנן בצורה המיטבית ביותר את פעולת ההתקנה העתידית.בכל הנוגע לנושא השירות והתחזוקה, חשוב לבדוק שהחברה מספקת לכם מענה מקצועי מסביב לשעון בכל הנוגע לתפעול תקלות כאלו ואחרות העלולות להתרחש במעלית הביתית, ולכן, ההמלצה שלנו היא לבחור בכל אותן חברות המעמידות לרשותכם שירות טכנאי מעליות לצרכי תחזוקת המעלית הביתית ברמה השוטפת לאחר התקנתה.

לסיכום, התקנת מעליות ביתיות הינה פעולה מקצועית המחייבת אתכם לבחור בחברות המובילות והמנוסות ביותר בענף ובהתאם לכל אחד מהפרמטרים המקצועיים אותם מנינו בפסקה הקודמת.

פריסה ארצית
סוג הנכס

מסחר

משרדים

מרלו”ג/לוגיסטיקה/מחסן

מגורים

מגרשים

תעשייה ומלאכה