4 עבודות על שירותי גינון וגיזום

ללא שירותי גינון וגיזום העסק, המפעל וגם הבית שלכם לא יכול להיות מושלם. הגיע הזמן להבין עד כמה שירותי גינון וגיזום חשובים, יותר ממה שיכולתם לתאר.

שירותי גינון וגיזום יכולים להיות השירותים החשובים ביותר שכל מקום עם גינה יקבל. בין אם מדובר על שירות שניתן למגזר העסקי, כמו למשל למלונות או לעסקים שיש להם גינה, בין אם מדובר על מוסד ממשלתי שרוצה לטפח את הגינה שברשותו וכמובן גם בתים פרטיים או בנייני מגורים רבי קומות, ללא טיפוח ותחזוקת הגינה במידה הנכונה יש סיכוי שהיא תנבול ותכער את המקום. כאשר יש גינה מטופחת היא מוסיפה הבה אך כאשר היא לא מטופחת הפגיעה שלה בתדמית יכולה להיות קשה. בהנחה שאין יכולת לבעל העסק או בעלי הדירה לתחזק את הגינה לבד יש צורך בשירותי גינון וגיזום חיצוניים.

 

תחזוקת מדשאות וערוגות

מה בכלל עושים בשירותי גינון וגיזום? יש צורך לבצע מגוון רחב של פעולות בהתאם לסוג הגינה. אם מדובר על גינה שיש בה עצים אז יש צורך בגיזום עצים, אם מדובר בגינה שיש בה רק ד שא אז צריך רק לכסח את הדשא ולטפל בשיחים מסביב. למעשה הגנן הוא זה שממליץ על השירות אך הוא עושה זאת בהתאם לדעתו של הלקוח. הלקוח הוא בסופו של דבר זה שמשלם ולכן הוא גם זה שמחליט. חשוב לזכור כי הגנן יכול לבצע מה שבתחום סמכותו וזה מסביר מדוע צריך להשקיע בבחירה, גם ביחס להסמכה שלו וגם ביחס ליכולות שלו. כיסוח הדשא ותחזוקה של ערוגות היא הבסיס לשירותי הגינון.

 

שתילת פרחים ועיצוב הגינה

בדרך כלל אם יש פרחים בגינה אז הגנן שמגיע לתת לכם את שירות יטפח אותם, ישקה אותם ויגזום אותם כשעולה הצורך. לעומת זאת אם אין את הפרחים הללו הוא גם יכול לשתול אותם למענכם. חשוב לזכור שאתם אלו שתצטרכו לקנות את הפרחים שמתאימים לכם או כמובן לשלם לו עליהם. כך תוכלו לבחור את הפרחים בצורה טובה יותר, כי הגנן ייתן לכם טיפים מה מתאם ומה לא, מה קל לתחזק גם לבד ומה לא וכן הלאה. שתילת הפרחים היא רק נדבך אחד מעיצוב הגינה, הגנן יכול לעצב את הגינה שכלם מחדש על ידי שתילה וגם על ידי גיזום.

 

גיזום עצים לפי צרכי העץ

גיזום עצים היא אחת הפעולות שאי אפשר לבצע לבד גם אם היא ראית לכם פשוטה מאוד. למעשה אם יש לכם עצים בגינה זה אומר שאתם חייבים לגזום אותה בטיימינג הנכון ובצורה נכונה. בלי אלו יכול להיות מאוד שהגיזום לא יצליח ובמקרה הגרוע ביותר הגוזם יפגע בעצמו ודאי אם הוא לא מקצועי. אם יש לכם עצים בגינה אתם חייבים לבחור גנן שיש לו גם שירותי גיזום עצים, כך תוכלו לשלם לאותו איש המקצוע ולא לכמה נפרדים מה שלא רק יהיה יקר יותר אלא גם פחות נוח. גיזום עצים מתבצע בדרך כלל כדי להגביר את תפוקתו, כדי למגר ענפים רקובים וגם כדי לעצב אותו לפי הדרישה.

 

הדברה תקופתית של הגינה

יש עוד הרבה שירותים שכוללים שירותי גינון וטיפוח גינות חוץ משתילת פרחים, הכנת ערוגות שלמות או גיזום עצים. יחד עם זאת צריך לזכור כי השירות כולל גם הדברה של הגינה כשיש צורך, כי אם יהיו מזיקים שיהרסו אותה אז התחזוקה עצמה לא שווה דבר, בעיקר אם יש בגינה גם עצי פרי.

פריסה ארצית
סוג הנכס

מסחר

משרדים

מרלו”ג/לוגיסטיקה/מחסן

מגורים

מגרשים

תעשייה ומלאכה