מדוע גם אתם צריכים לעבוד עם חברות ניהול ואחזקה?

לא רחוקים כלל הימים בהם עבודה אל מול חברת ניקיון קטנה בבניין שלכם, הייתה השיא שיכולתם לשאוף אליו: צוות של כמה מנקים המגיעים פעם או פעמיים בשבוע לתחזק את הבניין שלכם. כמו בכל ענף, גם בענף תחזוק הבניינים ישנן מגמות שעולות מפעם לפעם ומשפרות את איכות החיים שלכם. כיום, בבנייני המשרדים ובבנייני היוקרה, עובדות חברות ניהול ואחזקה שלא דואגות רק לניקיון הבניין, אלא לתחזוקו השוטף. הזכות הגדולה שלכם? להיות דיירים בבניין מבלי לקחת חלק פעיל בהנעתו. מדוע גם אתם צריכים לעבוד עם חברות ניהול ואחזקה?

הדיירים לא נכונים לתרום לבניין? יש מי שכן!

ניתן לדמות את הדיירים בבניין לתלמידים בכיתה: בעוד ישנם התלמידים שנכונים לקדם את הכיתה להישגים חברתיים וכך הם מתנדבים לקחת חלק במועצת התלמידים, ישנם גם התלמידים שעולם זה פחות מדבר אליהם ועל כן הם יותר פאסיבים ופחות אקטיבים בכל הנדרש. דומה הדבר גם בבניין המגורים שלכם: ישנם המון דיירים שבעקבות מגוון רחב של סיבות אינם פעילים בבניין כפי שאתם אולי הייתם פעילים. ישנם דיירים שבעקבות מחסר בזמן או בעקבות חוסר עניין לא נכונים ואינם מעורבים בכל הקשור לענייני הבניין השונים. התוצאה? נוצר מצב של הזנחה שיכול להביא גם לפגיעה באיכות החיים שלכם, וגם לפגיעה בערכו של הבניין.

בעת שאתם עובדים עם חברות ניהול ואחזקה, אתם לא צריכים לחשוש לירידת ערך הנכס או לסביבת מגורים שאינה נאותה. הפקדת האחריות אצל חברת האחזקה מעניקה לכם את כל שתוכלו לבקש ואף יותר.

אין לכם את הניסיון הנדרש? לחברת האחזקה דווקא כן

במידה והחלטתם לנסות לנהל את הבניין שלכם ללא סיוע של חברות ניהול ואחזקה, הרי שמעבר לזמן רב הנדרש לכם, דרוש לכם גם ניסיון. על איזה ניסיון מדובר? ניסיון בניקיון, בתחזוק של מערכות, בקיאות והבנה של אנשי המקצוע השונים לרבות חשמאלים ואינסטלטורים, מציאת זמן לגבות תשלומים וכדומה. על מנת לנהל בניין ברמה שכזו עליכם להיות בעלי ניסיון רב בניהול של בניינים. חברת האחזקה שתעבוד מולכם מנהלת כמה בניינים במקביל, כך שהיא בעלת הניסיון הנדרש לנהל אתכם ועל הצד הטוב ביותר.

איך מנהלים מאות דירות בבניין? באמצעות גורם חיצוני

מעבר לניסיון הרב הנדרש לכם, הרי שאתם צריכים גם ארגז כלים חיוני שבאמצעותו יהיה ניתן לנהל את הבניין. בנייני המגורים הנבנים כיום אינם הבניינים שהיו נבנים בעבר, מה שאומר שבכל בניין ישנן מאות דירות שצריך להעניק מענה לכל אחת ואחת מהן. האם אתם, כנציגי ועד הבניין, באמת יכולים לנהל כמות גדולה כל כך של דיירים? התשובה לכך שלילית. חברות ניהול ואחזקה מעניקות לכם בדיוק את המענה הזה: אתם פטורים משאלות על ניהול, ויכולים ליהנות מהסטטוס שלכם כדיירים בבניין.

עד כמה קשה לגבות כסף מהדיירים? לא קשה בכלל

חברות ניהול ואחזקה תורמות לכם בהיבט נוסף: הן אלו שיגבו עבורכם את דמי האחזקה החודשיים מכל דייר. לא אחת נוצרו סכסוכי שכנים מיותרים בעקבות מחלקות על גביית התשלומים. חברת האחזקה היא זו שתבצע את העבודה ותדאג לניהול הכספי של הבניין בצורה שקופה, מבוקרת ואמינה.

פריסה ארצית
סוג הנכס

מסחר

משרדים

מרלו”ג/לוגיסטיקה/מחסן

מגורים

מגרשים

תעשייה ומלאכה