מה משפיע על עלות השירות?

זה לא שאתם לא יודעים לקבוע האם נוכחות של חברת האחזקה בבניין שלכם חיונית או לא, אלא שאתם לא יודעים כמה כסף אתם צריכים להשקיע בעבודה רציפה אל מול חברה שכזאת. רגע לפני שאתם יוצאים לדרך עם סקר שוק והשוואת מחירים, הכירו את שלושת הפרמטרים המובילים המשפיעים על עלות השירות:

 

סל השירותים כמשפיע על עלות השירות

השאלה כמה עולה שירות של חברת אחזקות מבנים, דומה לשאלה כמה עולה מנה במסעדה. כידוע, תפריט במסעדה מציע לכם מגוון רחב של מנות, כאשר התמחור שלהן שונה בהתאם לעלות חומרי הגלם וגודל המנה. דומה הדבר בדיוק עם השירות המוצע לכם על ידי חברות המציעות שירותי אחזקה: ככל שתרכשו סל שירותים נרחב יותר, כך העלות עולה. השירותים הניתנים לכם ואלו המומלצים ביותר הם שירותי הניקיון והאבטחה – הרלוונטים גם לבנייני מגורים וגם לבנייני משרדים.

 

מספר הדירות והקומות בבניין – פרמטר מוביל

מעבר לכך, חשוב לזכור כי העבודה של חברת אחזקת מבנים בבניין משתנה בהתאם לגובה הבניין, מספר הקומות ומספר הדירות. מטבע הדברים, קל לתחזק יותר בניין קטן של כמה קומות בודדות, בעוד תחזוק של בניין גבוה של עשרים קומות הינו סבוך יותר לוגיסטית ודורש מאמץ רב יותר של כוח אדם. זו הסיבה שכבר בשיחת ההיכרות הראשונה שלכם עם חברת האחזקה תתבקשו למסור מידע לגבי מספר הדירות בבניין. לרוב, שירות הניתן על ידי חברת ניהול נכסים וחברת אחזקות רלוונטי לבניינים גבוהים יותר, בעוד בניינים קטנים יותר מסתפקים בשירות של חברות ניקיון.

 

תדירות העבודה בבניין שלכם כמשפיעה עיקרית

כמה תרצו בנוכחות אנשי התחזוקה בבניין שלכם? מאחר ומדובר על שירות המותאם אליכם, תוכלו לבחור בעצמכם את התדירות שבה יהיו נוכחים אנשי התחזוקה. מצד אחד: תוכלו לדוגמא לדרוש בעבודת ניקיון חמש פעמים בשבוע, אך גם תוכלו לדרוש בעבודה של פעמיים בשבוע. ככל שתדירות העבודה של החברה גבוהה יותר, כך עלות השירות נוסקת. בבנייני משרדים לדוגמא, חשוב מאד לנקות את הבניין בכל יום מחדש. מנגד, בנייני מגורים המון פעמים מסתפקים בפעמיים בלבד.

 

פריסה ארצית
סוג הנכס

מסחר

משרדים

מרלו”ג/לוגיסטיקה/מחסן

מגורים

מגרשים

תעשייה ומלאכה