וועד בית וחברת אחזקה כאחד

למרות שלוועד הבית תפקיד אחד ולחברת האחזקה תפקיד אחר לגמרי, עדיין מדובר על שני גופים המתקשרים זה עם זה: בעוד וועד הבית מקבל את ההחלטות הנכונות ביותר לבניין, חברת האחזקה דואגת לבצע את כל הנדרש. אם גם אתם מחפשים דרך לטעום מאיכות חיים גבוהה, דעו כי שירות האחזקה בבניין הוא הפתרון עבורכם.

 

מקבלי ההחלטות: ועד הבית

המון פעמים ישנם דיירים הסבורים כי הנוכחות של חברת אחזקת מבנים בבניין למעשה מנטרלת את נוכחות ועד הבית. אם כן, חשוב לעשות סדר בבלאגן: מי שמקבל את ההחלטות השונות לגבי רווחת הדיירים ותחזוק הבניין הוא ועד הבית. אם לפני חברת האחזקות היו נציגי ועד שהיו מקבלים את ההחלטות לבדם, הרי שכעת ועד הבית הוא כל הדיירים שבבניין. מדובר על ישיבות הנערכות כמה פעמים בשנה, כאשר בכל ישיבה מעלים רעיונות שמטרתם לשפר ולמנף את איכות החיים של הדיירים.

 

הגורם המוציא לפועל: חברת האחזקה

בעוד ועד הבית הינו הגוף שמקבל את ההחלטות, חברה העוסקת בשירות של אחזקות מבנים היא זו המבצעת. חברה שכזו מספקת לכם מניפה רחבה של שירותים, כך שאינכם צריכים לעבוד עם כמה נותני שירות נפרדים. מדובר על יתרון משמעותי שכן אתם מתנהלים אל מול גוף אחד בלבד שדואג לכם לשירותי ניקיון, אבטחה, טיפול במערכות, טיפוח הגינה והלובי וכדומה. חברת האחזקה עובדת דרך קבע בהתאם לדרישות שלכם, כאשר הן יכולות להשתנות בהתאם לתוצאות ישיבות הוועד השונות.

 

האם בכל בניין מומלץ לעבוד עם חברת אחזקה?

חשוב להבחין בין עבודה של חברת האחזקה ובין העבודה של חברת ניהול נכסים. חברות ניהול הנכסים עובדות בשם בעל בניין או דירות תוך שהן דואגות לכל הנדרש בבניין, לרבות מציאת דיירים, החתמתם על חוזים וכדומה. לכן, לא בכל בניין שירות זה רלוונטי. מנגד, שירות האחזקה הינו מומלץ מאד לכל הבניינים בהם מטרת הדיירים היא ליהנות מראש שקט ואיכות חיים גבוהה. תשלום חודשי הנגבה על ידי כל דירה בכל חודש, פוטר את הוועד מהתעסקויות, בירוקרטיות ועיסוקים מתישים.

פריסה ארצית
סוג הנכס

מסחר

משרדים

מרלו”ג/לוגיסטיקה/מחסן

מגורים

מגרשים

תעשייה ומלאכה