מבלי שאתם משקיעים בתחזוק הבניין, ניתן להגיע תוך זמן קצר למצב של הזנחה, שתפגע בערך הבניין ובעיקר באיכות החיים שלכם. 

בעבר, ועדי הבתים של הבניינים המשותפים לא היו מעניקים חשיבות גדולה כל כך לתחזוק. מה הם כן היו עושים? מעסיקים מנקה פרטית אחת לשבוע. כיום, הסטנדרט שונה לחלוטין, בין היתר הודות לסטנדרט הבניה החדש בישראל. גם אתם שואלים את עצמכם איך כדאי לתחזק את הבניין כנדרש? במאמר זה נספק לכם את התשובה.

חברת אחזקה – מה היא עושה למענכם?

הבניה כיום בישראל מאופיינת בבנייה לגובה. וכך, ישנם בניינים עם 9 קומות, 12 קומות וגם 20 קומות. המשמעות היא שישנם מאות דיירים בבניינים, ישנן מספר מעליות, מערכות מים וחשמל מתקדמות וכן הלאה. כל מערכת שכזו, דורשת בתחזוקה גבוהה על מנת לשמר את תפקודה וערכה. חברות האחזקה מציעות לכם שירות שאמור לפתור לכם את כל סימני השאלה, לפטור אתכם מהתעסקות ולמנוע מכם את החשש של מה יקרה באירועי חירום.

שירות של חברה אחזקה לא כולל אך ורק את תחזוק המערכות שבבניין, אלא הרבה מעבר:

- שירות של חברת ניקיון המותאם אישית לצרכי הבניין (מספר המנקים, תדירות הניקיון וכיוצא בזה)

- שירותי אבטחה בדמות עמדת קבלה עם שומר בכניסה, סיורים וכן הלאה

- ניהול ועד הבית, גביית התשלום מהדיירים והפקת דו"חות

כדיירים בבניין, אתם נדרשים לשלם דמי שימוש חודשיים המשתנים בהתאם למספר הקומות, לספר הדיירים, למערכות שיש בבניין ולשירותים שאתם צורכים. שימו לב כי סל השירותים מותאם אליכם אישית! התשלום בין דייר לדייר משתנה: דיירים עם דירות 2 חדרים ודיירים עם 5 חדרים, לא ישלמו את אותו הסכום, אלא מדובר על סכום יחסי.

"חברת האחזקה אחראית גם על תיקון דברים בבית?"

התשובה שלילית. חברות האחזקה עוסקות אך ורק בשירות תחזוק לבניין ולחללים המשותפים בו. לדוגמא, במידה והתריס החשמלי בסלון הבית נתקע, ואתם זקוקים SOS לשירות של טכנאי מומחה לתיקון תריסים חשמליים, אתם אלו הנדרשים להזמינו. דומה הדבר אם ברצונכם להתקין תריסים חשמליים בבית – כל עוד מדובר על ארבעת הקירות שלכם, כל מלאכת התחזוק וההתקנה היא באחריותכם המלאה. 

כן חשוב לציין, כי במידה ומותקנים תריסים חשמליים ברחבת הלובי, בחדר הדיירים או בחדר הדואר לדוגמא ובהם כן ישנה תקלה, הזמנת הטכנאי היא באחריות חברת האחזקה.

פריסה ארצית
סוג הנכס

מסחר

משרדים

מרלו”ג/לוגיסטיקה/מחסן

מגורים

מגרשים

תעשייה ומלאכה