בלא מעט בתים אנחנו יכולים למצוא, לצד חדרי שינה, חדר אוכל וסלון, גם מחסן בו נהוג לאחסן כלי עבודה, מכשירים, אמצעים ופריטים שאינם נמצאים בשימוש יומיומי. יש בתים בהם המחסן נמצא בגינה או בחצר, ישנם בתים בהם המחסן נמצא בחנייה, לעיתים הוא נמצא במרתף ויש בתים שהוא נמצא כאחד החדרים בבית. הכל תלוי במבנה, מיקום וגודל השטח שעומד לרשות בעליו.

על מנת שיהיה ניתן לאחסן במחסן את הדברים שאנחנו צריכים, אזי שעלינו להתקין ריהוט מתאים. בדומה לחדרים אחרים, גם במקרים של מחסן ביתי, אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות של פריטי ריהוט אשר נמכרים בחנויות רהיטים, חנויות לציוד לבית, נגריות וכן במקומות אחרים. אנחנו יכולים למצוא ריהוט בילט אין, כלומר כזה שניתן לקנות אותו כפי שהוא, וכן אנחנו יכולים לתכנן את הריהוט ולהזמין אותו בהזמנה אישית, על פי הצרכים שלנו.

כאמור, בדומה לריהוט ביתי אחר, אנחנו צריכים לדעת כיצד להתאים את הריהוט של המחסן לצרכים שלנו. עלינו לבחור את הגודל, כלים ואמצעים שמתאימים לנו. לשם כך עלינו לדעת, מה עומד לרשותנו מבחינת גודל השטח של המחסן מחד, ומה הם הצרכים שלנו, כלומר מה אנחנו בדיוק רוצים לאחסן, מאידך.

לפני שנציג כמה נקודות שיכולות לעזור לנו בבחירת מדפים למחסן שלנו, חשוב להדגיש, אף על פי שמדובר בריהוט אשר נועד לצורך אחסון חפצים וציוד במחסן, עדיין, אנחנו יכולים לשמור על עיצוב מרשים. כלומר, עצם זה שמדובר במדפים שאינם בולטים לעין ואינם מהווים חלק בלתי נפרד מהעיצוב של הבית, עדיין יהיה נכון אם נבחר מדפים מעוצבים ומסוגננים.

 

נקודות לבחירת מדפים למחסן ביתי

הנקודה העיקרית שצריכה להשפיע על הבחירה שלנו היא גודל המדפים ועד כמה הם נוחים לשימוש. במובן הזה, כאן טמון הבדל בין מדפים רגילים למדפים של מחסן ביתי. אם במדפים רגילים נתייחס קודם לעיצוב, כאן אנחנו נתייחס קודם לשאלה איך הם בנויים ועד כמה הם יעילים. עד כמה נוח ופשוט להשתמש בהם.

הנקודה השנייה שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, עד כמה הם חזקים. סביר להניח שאנחנו נרצה לאחסן עליהם חפצים וציוד כבד ולא דברים קלים ופשוטים, לכן אנחנו נידרש לחפש מדפים חזקים שמסוגלים להכיל את הציוד שאנחנו מבקשים לאחסן בצורה נוחה ובטוחה.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לבדוק היא גודל המדפים, לא רק במובן של שטח כל מדף כשלעצמו, אלא כמה מדפים נכנסים בחלל המחסן, ועד כמה נכון לעבוד איתם, עד כמה זה פשוט להוציא ולהכניס דברים כאלה ואחרים.

נקודה אחרונה שנציג היא, עד כמה נוח ופשוט לחבר את המדפים ולפרק אותם במידת הצורך. אם נרצה להעביר את המחסן למקום או מכל סיבה אחרת הנדרש לכך.

פריסה ארצית
סוג הנכס

מסחר

משרדים

מרלו”ג/לוגיסטיקה/מחסן

מגורים

מגרשים

תעשייה ומלאכה